Pamätáš sa ešte na pápeža?

separator

Možno si pamätáte, že v septembri minulého roku bol u nás na Slovensku pápež František. Píšem to trochu provokačne, ale…
Dva roky predtým nám, mladým, venoval celú exhortáciu, “list povzbudenia”, ktorý naplnil brutálne výbušnými myšlienkami, aby naštartoval naše srdce, naše túžby, našu odhodlanosť. 

Odvtedy prešlo mnoho dní, nové rozptýlenia, nové zábavy, starosti a povinnosti. A možno sme zabudli. Ide sa ďalej.
No František svoje slová nenapísal a nepovedal len tak. Nemal v zámere adresovať len také “milé” povzbudenia pre nežné úsmevy a elegantný potlesk. 
Mám túžbu pripomínať si častejšie, čo hovorí pápež Cirkvi o mládeži. Lebo verím, že tie slová nám cez neho hovorí Ježiš. Mám túžbu pripomenúť ich aj tebe, a to presne v tejto zložitej dobe:

“Ak si stratil vnútornú silu, sny, nadšenie, nádej a veľkodušnosť, objavuje sa pred tebou Ježiš, ako sa objavil pred mŕtvym synom vdovy, a celou svojou mocou vzkrieseného Pána ťa povzbudí:  Mládenec, hovorím ti, vstaň!” (Christus vivit, 20).  

Pozývam ťa dnes a na nasledujúce dni: na 5 minút sa zastav a pripomeň si tieto slová. Pripomeň si ich vo všetkom, čo ti nevyšlo, vo všetko, v čom si zlyhal/a. Pápež s tebou počíta a Cirkev, spoločenstvo tvojich bratov a sestier, ťa potrebuje.
Aj ja ťa potrebujem – tvoju odvahu, tvoje svedectvo – potrebujem vidieť, že sa nevzdávaš, že bojuješ a že to má pre teba zmysel.

5 1 vote
Article Rating
Pozdieľaj sa: