Pravda dávajúca život...

separator

„Čo je pravda?”
“Každý má svoju pravdu.“

Určite si tieto frázy už niekedy počul. Zdá sa, že na pravdu sa zabudlo. Jediné, čo ľudí dnes zaujíma sú prieskumy, štatistiky, mienka a názory ostatných. Pravda v dnešnej spoločnosti stratila nárok na slovo. Chceli by sme si z nej urobiť svojho sluhu a podriadiť ju vlastným názorom.

V skutočnosti to však nie je možné. Predstav si, že by sa niekomu nepáčilo slnko. Postavil by si plechovú búdku a zatvoril z každej strany, aby mu dnu nesvietilo. Zažal by si dnu malú sviecu a bol by spokojný, že toto svetlo mu postačí. Možno sa aj my niekedy podobáme takýmto ľuďom. žijeme vo vlastnej „búdke“ s biednou lampou a chceli by sme druhým hovoriť o farbách tohto sveta, o chuti života a hraniciach, ktoré sme svetlu určili stenami vlastného sveta, do ktorého sme sa zabednili. Je smiešne si to už len predstaviť. A je tragické uvedomiť si, že mnohí z nás a možno niekedy aj my sami tak v skutočnosti žijeme.

Práve preto potrebujeme jas pravdy, ktorý prichádza od Ducha Svätého. Jeho pravda je slobodná, prenikajúca a dávajúca život. Nikdy sa nenechá zotročiť úzkym pohľadom ľudského oka a rozumu, ktorým sa dívame na život. V skutočnosti je to Pravda, ktorá nám ako slnko zjavuje krásu farieb tohto sveta a pomáha nám ho objavovať.

Pravda k nám prichádza aj v tento čas, aj v túto chvíľu. Je pokorná ako holubica, ale mocná ako oheň, ktorý spaľuje, ako vietor, ktorý rozochvieva naše srdce. Je to Duch, ktorý túži podmaniť si naše srdce a naplno otvoriť náš zrak. Odhaliť našu nahotu, vyliečiť našu slepotu.

Máme odvahu dovoliť mu to?

 

 

0 0 votes
Article Rating
Pozdieľaj sa: