ĽUDIA V KPM

Tím Komisie pre mládež tvoria kňazi a laici, ktorí zastupujú jednotlivé dekanáty Spišskej diecézy. S našimi aktivitami nám pomáha aj mnoho dobrovoľníkov, ktorí počas celého roka ochotne slúžia v rôznych oblastiach práce s mládežou v našej diecéze.

Kontaktné osoby:

o. Ľuboš Laškoty
riaditeľ
mail@komisia.sk

Volám sa Ľuboš Laškoty a po maďarský neviem :) Narodil som sa tridsať kilometrov od „Schengenu" - v Michalovciach. Užíval som všetky výhody mladšieho brata. Od malička ma priťahovala voda, teda najmä to, čo skrývala. Preto som bol tiež členom „krúžku mladých rybárov" :)  S vekom pribúdali veci, ktoré ma priťahovali ešte viac (to poznáme všetci). Štyri roky som „usmerňoval napätie" na elektrotechnickej škole (i v sebe). Deväť mesačný kurz prežitia - vojenčinu - som absolvoval na vrtulníkovej základni v Prešove. Priťahovaný Tajomstvom som prestal loviť ryby a vstúpil do školy Majstra. Nezmazateľnú pečať kňaza naveky som prijal v roku 2008. Lovil som vo vodách Starej Ľubovne, v mládežníckom centre Domček a momentálne na Orave v drese OCM ;)

 

Daniel Lysý
koordinátor aktivít
kpm@komisia.sk

Narodil som sa a bývam v Spišskej Novej Vsi, kde už niekoľko rokov pôsobím v tunajšom spoločenstve Jerichove trúby. Mám rád mladých ľudí, lebo ma v mnohom dokážu inšpirovať a povzbudiť. Rád čítam knihy s výlučne duchovnou tematikou a milujem putovania po našich horách a prírode s mojou manželkou a priateľmi. Vo Važci som pôsobil dva roky ako dobrovoľník a odvtedy stal sa mojím druhým domovom.  V Komisii pre mládež pomáham otcovi Ľubošovi s organizovaním a koordináciou podujatí pre mladých v Spišskej diecéze počas roka. Túto prácu robím veľmi rád a som za ňu i za ľudí, ktorí tu pracujú so mnou, Bohu nesmierne vďačný. 

 

 

Ľubomír Lorenčík

riaditeľ centra Premeny
lubo@komisia.sk

Absolvoval som Diecéznu animátorskú školu v roku 2001 a odvtedy som spolupracoval s o. Vladom Dzurendom a o. Jankom Bucom. Od roku 2004 som patril k dobrovoľníkom v Diecéznom centre mládeže vo Važci. V lete 2005 som prišiel pomôcť o. Jankovi Bucovi do Važca, kde ako zamestnanec pôsobím až do dnes, v tejto chvíli ako riaditeľ DCVČ. Moja manželka Lucka je spolu so mnou vo Važci od roku 2010 a pomáha v centre ako dobrovoľníčka.