« Späť

Boli ste tohto roku na Godzone tour?

Boli ste tohto roku na Godzone tour?

Boli ste tohto roku na Godzone? Ja áno a rád by som sa s vami podelil o to, ako som to celé videl ja.

Bol pondelok. Cestoval som do Popradu už okolo obeda a pridal sa k skupinke mladých nadšencov, ktorí v uliciach mesta odvážne  a odhodlane rozprávali o radostnej zvesti.

Večer, asi hodinu pred programom som prišiel do haly. Bolo cítiť, že sa tu pripravuje niečo veľké. Všetci dobrovoľníci boli v pohotovosti, no aj napriek tomu bol na ich tvárach veľký pokoj a očakávanie toho, čo má prísť.

Veľmi ma oslovila téma: „Odhodlaní zmeniť svet.“ Inými slovami sa tu hovorí o evanjeliovej odvahe. Ako kňaz pracujúci s mládežou si veľmi dobre uvedomujem, že mladí na jednej strane potrebujú výzvy, ale rovnako potrebujú tiež spoznávať hĺbku. Mladí túžia hľadieť ďalej, vidieť za oponu vecí a udalostí, potrebujú poznať nielen spôsoby svojho konania, ale predovšetkým dôvody, zmysel pre ktorý robia to, čo robia. Páčilo sa mi, že organizátori dokázali pripraviť a ponúknuť kvalitnú trojhodinovú evanjelizáciu. Že tento program bol nielen „vyšperkovaný“ a prepracovaný do detailov s kvalitnými efektnými prvkami, či s prepájaním rôznych hudobných i umeleckých štýlov. No najmä, že dokázal hlbokú duchovnú tému odovzdať mladým spôsobom, ktorému veľmi dobre rozumejú. Pripraviť program, ktorý dokáže udržať mladého človeka v neustálej pozornosti, chce obrovskú dávku kreativity, nasadenia a zápalu. Klobúk dole. A to je to, s čím som sa tu stretol.

Som si istý, že program neoslovil iba mladú generáciu. Stretol som tu mnoho ľudí iných vekových kategórií a videl som, že vyzerali hlboko dotknutí tým, čo tu videli a počuli. Verím, že všetci, čo sme tu boli, sme dostali podnet k tomu, aby sme niečo v našom živote zmenili. Veď každá zmena sveta začína od seba. Dať podnet, presne to je úlohou Godzonetour. Čo s tým urobíme ďalej, je na nás.

o. Ľuboš Laškoty - autor je riaditeľom Komisie pre mládež v Sp. diecéze