Článok

 

Logo a symbolika Svetových dní mládeže 2019 v Paname

 

V Paname predstavili v týchto dňoch logo Svetových dní mládeže, ktoré sa budú konať od 22. do 29. januára 2019.

Logo má formu srdca, v ktorom je symbolicky naznačený panamský prieplav ako cesta pútnika, ktorý objaví v Márii prostredníčku ku stretnutiu s Ježišom. Vrchný oblúk srdca znázorňuje obrysy Panamy. V ľavej dolnej časti je pútnický kríž červenej farby. V pravej časti je silueta Panny Márie, nad ktorou je umiestnených päť bielych bodiek symbolizujúcich päť svetadielov, z ktorých prídu mladí na tieto Svetové dni. Použité farby zodpovedajú farbám vlajky organizátorskej krajiny.

Logo vyberali zo 103 zaslaných návrhov. Autorkou je dvadsaťročná študentka architektúry Ambar Calvová. Mladá autorka chcela vyjadriť „nežnosť a dôveru Márie" vo chvíli, keď povedala: „Nech sa stane tvoja vôľa".

Pri slávnostnom predstavení loga arcibiskup Panamy Mons. José Domingo Ulloa Mendieta vyjadril dojatie nad talentom mladých z Panamy. Vyzdvihol dielo študentky Ambary, „ktorá dokázala zachytiť posolstvo, ktoré chceme poslať mladým vo svete: drobné rozmery našej krajiny, ale tiež veľkosť nášho srdca, otvoreného pre všetkých bez vylúčenia kohokoľvek, držiac sa za ruku Panny Márie, odvážnej, angažovanej a obetavej mladej ženy, ktorá vedela povedať ‚Áno‘ na Božie pozvanie."

 

Veríme, že sa logo a jeho symboly páčia aj vám ;)