Podujatia – akcie

Podujatia, ktoré aktuálne
pripravujeme v diecéze

Diecézny výstup mladých na Veľké Hincovo pleso

Poďte s nami objavovať veľkosť nášho Boha v kráse jeho prírody.
Túto jeseň sme sa rozhodli vystúpiť na najväčšie a najhlbšie jazero v slovenskej časti Vysokých Tatier a na Slovensku – Veľké Hincovo pleso (1946 m. n m.)

Stretneme sa 22. 10.  2022 (sobota) na zastávke Popradské pleso – TEŽ o 8:30 h. a začneme vystupovať.
Výstup na Veľké Hincovo pleso (zo zastávky TEŽ) trvá približne 2:45.

Súčasťou výstupu bude aj sv. omša v priebehu dňa na Symbolickom cintoríne o 10:30 hod.

Parkovať je možné pri zastávke Popradské pleso – TEŽ za 10 eur (podľa cenníka). Ak chcete cestovať spojom, z vlakovej stanice v Poprad-Tatry odchádza vlak (zubačka) priamo na zastávku Popradské pleso-TEŽ o 7:17 (8:27 ste tam… s tým, že prestupujete v Starom Smokovci). 

Čo si vziať so sebou: Dobrú obuv do hôr, teplé oblečenie, dobrú náladu (tá sa vždy zíde, buď pre teba alebo aj pre nás 😉 ), niečo pod zub (niečo výdatné i niečo s rýchlym prísunom energie), tekutiny (najlepšie teplý čaj, káva,…) na cca 6 h. chôdze po skalách…

Poistenie: Ak máte viac než 18 rokov, musíte si vybaviť vysokohorské poistenie (napr. UNION online), účastníkom do 18 rokov prepláca príp. výdavky na záchrannú akciu štát (viac info).

V prípade akýchkoľvek otázok sa na nás môžete obrátiť prostredníctvom mailu, na adresy: shritzova@gmail.com / marton.mikulas@gmail.com . A v prípade núdze a efektívnejšiu komunikáciu môžete volať na telefónne čísla:

Simona Hritzová: +421 948 929 796 alebo Mikuláš Marton: +421 911 815 067

Tešíme sa na Vás! +

P.S. Výstup je určený pre mladých vo veku od 15 rokov. Účastníci pod 18 rokovmusia so sebou priniesť podpísaný informovaný súhlas od zákonného zástupcu, preto nám v prípade záujmu o účasť maloletých osôb napíšte na shritzova@gmail.com a my vám následne pošleme toto tlačivo na vyplnenie a podpísanie.