Spoločne na Svetové dni mládeže do Lisabonu!

separator

 

Udalosť roka 2023 sa blíži. Svetové dni mládeže (SDM) sa tentokrát uskutočnia v hlavnom meste Portugalska, Lisabone, a my si ich nechceme nechať ujsť. Veríme že ani ty nie.

Všetky potrebné informácie ako aj prihlasovací formulár nájdeš na tomto linku: https://svetovednimladeze.sk/prihlasovanie/.

My, mladí Spišskej diecézy, chceme na SDM putovať spolu. Ak sa SDM túžiš zúčastniť s nami, v registračnom formulári zaškrtni Spišskú diecézu ako skupinu, s ktorou budeš cestovať. O všetkých dôležitých informáciách ťa následne budeme informovať mailom, no niektoré sme spísali aj v tomto článku. Ak sa stále rozhoduješ, či sa na SDM prihlásiť, veríme, že na konci tohto článku to už pre teba dilema nebude.

Svetové dni mládeže sa uskutočnia 1. – 6. augusta 2023 (utorok-nedeľa) v Lisabone. Avšak pre mladých pútnikov, ktorí túžia zakúsiť viac portugalskej kultúry, sa ponúka možnosť prísť o týždeň skôr na Dni v diecéze (DID). Tie sa uskutočnia 26. – 31. júla 2023. Slovenských pútnikov privíta diecéza Porto. Tento čas nám bude slúžiť nielen na spoznávanie cudzej krajiny, ale aj na spoznávanie sa navzájom a na spoločnú prípravu na hlavný program SDM. Ubytovanie počas SDM a DID bude zabezpečené v rodinách, poprípade vo farských a verejných priestoroch (školy, telocvične…). Upozorňujeme, že my, Spišská diecéza, organizujeme iba jednu verziu zájazdu, a to tú dlhšiu – zúčastnime sa aj Dní v diecéze v Porte a následne sa presunieme do Lisabonu na hlavný program SDM. (Nie je možné ísť s nami iba na samotné SDM do Lisabonu.)

Pri registrácii si teda môžeš zvoliť iba tento balík pútnika:

  1. DID + SDM (26.7. – 6.8.2023)

Cena tohto balíka je 360€ bez dopravy.

A ako sa do Portugalska dopravíme?

Ak si pri registrácii na Svetové dni mládeže (poprípade aj Dni v diecéze) zaškrtol možnosť spoločnej dopravy, neminie ťa kopec zábavy a návšteva ďalších zaujímavých miest, na ktorých sa počas spoločnej cesty autobusom zastavíme. Môžeš sa tešiť na noc strávenú vo Francúzsku, návštevu Lúrd či Turína.

Vyrážať zo Slovenska budeme v sobotu 22.7.2023, pričom nám cesta do Porta potrvá tri dni. Jednu noc strávime na Francúzskom pobreží a zastavíme sa tiež v Lurdoch. Do Porta prídeme v utorok 25.7.2023. Na ceste z Porta do Lisabonu (31.7.2023) sa zastavíme vo Fatime. Z Lisabonu budeme vyrážať v nedeľu 6.8.2023. Aj cestou domov strávime jednu noc vo Francúzku a zastavíme sa v aj v Turíne. Na Slovensku budeme v stredu 9.8.2023. Odhadovaná cena za prepravu, tranzitné ubytovanie a poistenie je približne 400€. Záväzné informácie o preprave (miesto a čas odchodu zo Slovenska, presná cena, čas príchodu na Slovensko…) zverejníme v najbližších dňoch. 

Ak máš akékoľvek otázky týkajúce sa Svetových dní mládeže, môžeš nám napísať na lisabon2023.spis@gmail.com.

Tešíme sa na teba a veríme, že to bude nezabudnuteľný čas!

0 0 votes
Article Rating
Pozdieľaj sa: